Multivitamine

Multivitamine

Pa Konservues.

Aromatizues

Lëng frutash nga koncentrate (Mollë, Portokall, Pjeshkë, Ananas, Rrush)
Pure frutash (Kivi, Frut Pasioni, Mango)
përmbajtjë frutash të paktën 40%.

Abount Per Serving

 • Mollë Portokall Pjeshkë Ananas Rrush Kivi Frut Pasioni Mango40%
 • Uje, Sheqer
 • Vlerat ushqimore100ml
 • Sheqerna11.8g
 • Yndyrna0g
 • Yndyrna te ngopura 0g
 • AcidifikuesAcid Citrik
 • NgjyruesKaroten
 • VitaminaC, B6, B12, biotin, E, niacin, acid folik
 • Energji49kcal / 208KJµ
 • Proteina0.2g
 • Karbohidrate11.9g
 • Fibra0.2g
 • Natrium0.01g
 • Vitamine C16mg 20%
 • Vitamina B6 0.28 mg 20%
 • Vitamina B120.5µg 20%
 • Biotine10 µg 20%
 • Vitamine E2.4 mg 20%
 • Niacin3.2 mg 20%
 • Acid Folik40 µg 20%

Tetrapak – “Mbron çfarë është e mirë”

Lëngu I frutave Amita, vjen tek ju me paketimin Tetrapak I cili mbron produktin nga faktorë të jashtëm. Falë përbërjes me shtresa të shumta, ky paketim mbron produktin nga faktorët e jashtëm, të tilla si drita, lagështia, oksigjeni dhe mikroorganizmat. Shija, Aroma dhe Vlerat ushqyese të produktit mbahen të paprekura, pa nevojën e konservuesve.

Përmban

Një çast për t'u shijuar

Amita

Ndaje me miqtë!

Amita është zgjedhja e përkryer për t’u ndarë me miqtë dhe për të organizuar momente të bukura e unike së bashku. Në këto momente ju mund të shijoni një Amita Qershi, shije që na ofron ëmbëlsi, hidratim dhe vlera ushqyese.

Shijo një piknik familjar!

Organizoni piknik familjar në bukuritë e natyrës duke marrë me vete ushqimet e përgatitura vetë dhe lëngun tuaj të preferuar Amita Dardhë – Mollë

Nise ditën mbarë!

Niseni ditën tuaj me lëngjet Amita dhe bëjeni vaktin e mëngjesit më të shijshëm e të ushqyeshëm. Do t’ju japë energji për të përballuar punët tuaja të përditshme. Amita Portokall është ideale për një mëngjes me shije rifreskuese dhe me përbërës të dobishëm për oganizmin tuaj.